odzież ochronna i robocza

 
 
 

ProShield FR

piątek, 12 kwiecień 2013 17:49 Dodane przez 
  • Zagrożenia: Mgła / Aerozole, Pyły / Włókna, Wysoka temperatura / Ogień
  • Środowisko pracy: Energetyka, Przemysł chemiczny, Przemysł petrochemiczny, Spawanie

 ProShield® FR firmy DuPont to przeciwchemiczny kombinezon jednorazowego użytku ograniczający rozprzestrzenianie się płomienia, przeznaczony do noszenia na ubraniu niepalnym, co daje podwójną korzyść: chroni użytkownika przed krótkotrwałym, niewielkim płomieniem oraz substancjami chemicznymi, a jednocześnie zabezpiecza znajdujące się pod spodem ubranie niepalne wielokrotnego użytku.

ProShield® FR to kombinezon ochronny z kapturem wykonany z uniepalnionej włókniny SMMMS. W zależności od toksyczności substancji chemicznej oraz stopnia narażenia, kombinezon jest zazwyczaj stosowany w celu zapewnienia ochrony przed cząstkami stałymi (odzież Typ 5), ochrony przed opryskaniem ciekłą substancją chemiczną (odzież Typ 6), oraz w przypadku, gdy trzeba stosować środki ochrony indywidualnej o ograniczonej odporności na działanie płomienia i wysokiej temperatury.

ProShield® FR założony na niepalne ubranie o indeksie 2 lub 3 (według normy EN ISO 14116) zabezpiecza przed niewielkim opryskaniem substancją chemiczną (nie pod ciśnieniem), aerozolami, cząstkami stałymi oraz brudem, wydłużając w ten sposób okres użytkowania ubrania niepalnego.

ProShield® FR posiada wykończenie antystatyczne po obu stronach kombinezonu, dzięki czemu nadaje się do użycia w strefach zagrożenia wybuchem, co jest jego dodatkową zaletą. Kombinezon można łatwo rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych szwach.

Aby bezpiecznie i skutecznie użytkować kombinezon ProShield® FR (ubranie o indeksie 1), trzeba go zawsze założyć na ubranie ochronne o indeksie 2 lub 3 oraz na kaptur bądź kominiarkę, tak by kombinezon nie miał bezpośredniego kontaktu ze skórą (norma EN ISO 14116). DuPont zaleca stosowanie niepalnego ubrania z włókna Nomex?. Należy zadbać o ochronę twarzy, kostek i nadgarstków, ponieważ są to części ciała najbardziej zagrożone, szczególnie podczas poruszania się.

czytaj 7798 times Ostatnio zmieniane sobota, 13 luty 2016 17:57
Więcej w tej kategorii: « Tychem F Fyrban TSP »