odzież ochronna i robocza

 
 
 

Pyrolon TPCR

piątek, 12 kwiecień 2013 17:53 Dodane przez 
  • Zagrożenia: Chlapanie, pryskanie, Mgła / Aerozole, Łuk elektryczny
  • Środowisko pracy: Energetyka, Obróbka metali, Przemysł metalurgiczny, Spawanie, Środowisko zaolejone

Kombinezon ochronny ograniczonego użytkowania Typu 3 i 4

Spełnia wymagania następujących norm:
EN340
- EN1149 – Właściwości antyelektrostatyczne
- EN14605 Typ 3 i 4 - Ochrona przeciwchemiczna
EN11612 - Ochrona przed gorącem i płomieniem
EN11612 – Ochrona podczas spawania i procesów pokrewnych
EN61482 – Ochrona przed łukiem elektrycznym do 21.8 cal

Rewolucyjny kombinezon wykonany z nowoczesnej wielowarstwowej i elastycznej tkaniny oferujący wiele ochron w jednym ubraniu. Teraz zakładając jeden kombinezon można zapewnić sobie najwyższej jakości barierę przeciwchemiczną Typu 3 i 4 połączoną z ochroną dla spawaczy oraz ochrona przed gorącem i płomieniem.
Dodatkowo Pyrlon TPCR zapewnia niezwykle wysoki stopień ochrony przed zagrożeniem spowodowanym łukiem elektrycznym – aż do 21.8 cal.


Lakeland opracował wzorzec „Superb”, wg którego kaptur kombinezonu składa się z trzech części. Ponadto zastosowano wstawkę poszerzającą część spodni w kroku, aby poprawić dopasowanie do ciała i wytrzymałość kombinezonu. Kaptur został zaprojektowany w taki sposób, aby można było nosić elementy ochrony dróg oddechowych – półmaski lub maski pełnotwarzowe. Ściągacze rękawów i nogawek uszczelniają kombinezon. Suwak na całej długości kombinezonu jest chroniony zakrywającą go patką. Unikalna tkanina, z której uszyty jest kombinezon jest lekka ale również wytrzymała. Kombinezon posiada właściwości antyelektrostatyczne, zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie EN 1149.

lakeland pyrolon_tpcr_logo

czytaj 8025 times Ostatnio zmieniane wtorek, 16 luty 2016 10:14